CLAB070MA0ACW

| Panel Model | CLAB070MA0ACW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAB070MA0ACW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 141.6×106.2 mm |
| Outline | 149.3×116.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + Dithering) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAB070MA0ACW.
CPT CLAB070MA0ACW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB070MA0ACW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB070MA0ACW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB070MA0ACW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAB070MA0ACW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB070MA0ACW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB070MA0ACW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB070MA0ACW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAB070MA0ACW"
- CPT CLAB070MA0ACW
- CLAB070MA0ACW datasheet
- CLAB070MA0ACW image
- CLAB070MA0ACW price
- CLAB070MA0ACW distributor

