PW070XU2
| Panel Model | PW070XU2 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW070XU2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×87.05 mm |
| Outline | 166×100×7.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD1VDD2/VGH/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW070XU2.
PVI PW070XU2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XU2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XU2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XU2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW070XU2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XU2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XU2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XU2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW070XU2"
- PVI PW070XU2
- PW070XU2 datasheet
- PW070XU2 image
- PW070XU2 price
- PW070XU2 distributor

