PW070XU6
| Panel Model | PW070XU6 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW070XU6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×86.58 mm |
| Outline | 162.5×96.3×1.64 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC1/VCC2/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW070XU6.
PVI PW070XU6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XU6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XU6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XU6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW070XU6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XU6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XU6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XU6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW070XU6"
- PVI PW070XU6
- PW070XU6 datasheet
- PW070XU6 image
- PW070XU6 price
- PW070XU6 distributor

