RGS16128064YR000

| Panel Model | RGS16128064YR000 |
|---|---|
| Panel Brand | RiTdisplay |
| Descrition | PM-OLED ,1.6 inch, 128×64 |
| Panel Type | PM-OLED |
| RGS16128064YR000 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 36.45×18.21 mm |
| Outline | 41.9×28×1.71 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Mono(Yellow) (1-bit) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 105Hz |
| Driver IC | COG Built-in SSD1325 |
| Signal Interface | 8-bit 6800/8080 parallel, SPI , 24 pins |
| Input Voltage | 14/2.7V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of RiTdisplay RGS16128064YR000.
RiTdisplay RGS16128064YR000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS16128064YR000 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS16128064YR000 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS16128064YR000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
RiTdisplay RGS16128064YR000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS16128064YR000 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS16128064YR000 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS16128064YR000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "RGS16128064YR000"
- RiTdisplay RGS16128064YR000
- RGS16128064YR000 datasheet
- RGS16128064YR000 image
- RGS16128064YR000 price
- RGS16128064YR000 distributor
