S201P1

| Panel Model | S201P1 |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1400×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| S201P1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408.24×306.18 mm |
| Outline | 432×331.5×17 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 2/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | RSDS (2 Channel) , 72 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/12.0V (Typ.)(VDD/V5A/Vin) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO S201P1.
CMO S201P1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO S201P1 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO S201P1 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO S201P1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO S201P1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO S201P1 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO S201P1 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO S201P1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "S201P1"
- CMO S201P1
- S201P1 datasheet
- S201P1 image
- S201P1 price
- S201P1 distributor

