SP14Q001

| Panel Model | SP14Q001 |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | STN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| SP14Q001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Blue mode (Negative), Transmissive |
| Active Area | 115.185×86.385 mm |
| Outline | 167×109×10 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 6:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 120/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥2, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 14 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI SP14Q001.
HITACHI SP14Q001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP14Q001 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP14Q001 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP14Q001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI SP14Q001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP14Q001 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP14Q001 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP14Q001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SP14Q001"
- HITACHI SP14Q001
- SP14Q001 datasheet
- SP14Q001 image
- SP14Q001 price
- SP14Q001 distributor
