TD141TGCD1
| Panel Model | TD141TGCD1 |
|---|---|
| Panel Brand | Toppoly |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD141TGCD1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 299×226.5×5.45 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 8/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Toppoly TD141TGCD1.
Toppoly TD141TGCD1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TD141TGCD1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TD141TGCD1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TD141TGCD1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Toppoly TD141TGCD1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TD141TGCD1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TD141TGCD1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TD141TGCD1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD141TGCD1"
- Toppoly TD141TGCD1
- TD141TGCD1 datasheet
- TD141TGCD1 image
- TD141TGCD1 price
- TD141TGCD1 distributor
