TL050VDXP08

| Panel Model | TL050VDXP08 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TL050VDXP08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.884×110.016 mm |
| Outline | 64.284×116.97 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 71% |
| Response Time | 30 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 45 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.5/-5.5V (Typ.)(IOVCC/AVDD+/AVDD-) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TL050VDXP08.
TIANMA TL050VDXP08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TL050VDXP08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TL050VDXP08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TL050VDXP08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TL050VDXP08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TL050VDXP08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TL050VDXP08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TL050VDXP08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TL050VDXP08"
- TIANMA TL050VDXP08
- TL050VDXP08 datasheet
- TL050VDXP08 image
- TL050VDXP08 price
- TL050VDXP08 distributor

