TM016XDZ00

| Panel Model | TM016XDZ00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.5 inch, 240×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM016XDZ00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 38.88×38.88 mm |
| Outline | 49.29×43.68×2.59 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Max.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 55% |
| Response Time | 25/50 (Typ./Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/46/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 16-bit 8080 parallel |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM016XDZ00.
TIANMA TM016XDZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM016XDZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM016XDZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM016XDZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM016XDZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM016XDZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM016XDZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM016XDZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM016XDZ00"
- TIANMA TM016XDZ00
- TM016XDZ00 datasheet
- TM016XDZ00 image
- TM016XDZ00 price
- TM016XDZ00 distributor

