TM020HBH01

| Panel Model | TM020HBH01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM020HBH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 30.24×40.32 mm |
| Outline | 44.04×49.75 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 50% |
| Response Time | 25/40 (Typ./Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/60/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 37 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM020HBH01.
TIANMA TM020HBH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020HBH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020HBH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020HBH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM020HBH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020HBH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020HBH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020HBH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM020HBH01"
- TIANMA TM020HBH01
- TM020HBH01 datasheet
- TM020HBH01 image
- TM020HBH01 price
- TM020HBH01 distributor

