TM040YDHP42

| Panel Model | TM040YDHP42 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDHP42 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 51.84×86.4 mm |
| Outline | 56.34×98.03×2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) , 33 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/(2.8/3.7)V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM040YDHP42.
TIANMA TM040YDHP42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM040YDHP42 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM040YDHP42 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM040YDHP42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM040YDHP42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM040YDHP42 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM040YDHP42 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM040YDHP42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM040YDHP42"
- TIANMA TM040YDHP42
- TM040YDHP42 datasheet
- TM040YDHP42 image
- TM040YDHP42 price
- TM040YDHP42 distributor

