TX20D18VM2BPA

| Panel Model | TX20D18VM2BPA |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TX20D18VM2BPA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 174×104.4 mm |
| Outline | 189×120×12.3 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 20/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX20D18VM2BPA.
HITACHI TX20D18VM2BPA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX20D18VM2BPA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX20D18VM2BPA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX20D18VM2BPA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX20D18VM2BPA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX20D18VM2BPA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX20D18VM2BPA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX20D18VM2BPA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX20D18VM2BPA"
- HITACHI TX20D18VM2BPA
- TX20D18VM2BPA datasheet
- TX20D18VM2BPA image
- TX20D18VM2BPA price
- TX20D18VM2BPA distributor

