ACX453AKC-E

| Panel Model | ACX453AKC-E |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,1.8 inch, 480×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| ACX453AKC-E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Vistarich, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 40.9×20.45 mm |
| Outline | 52.3×37.5×3.1 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 15/15 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDDI/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI ACX453AKC-E.
JDI ACX453AKC-E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI ACX453AKC-E pdf datasheet or detailed specifications of the JDI ACX453AKC-E or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI ACX453AKC-E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI ACX453AKC-E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI ACX453AKC-E pdf datasheet or detailed specifications of the JDI ACX453AKC-E or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI ACX453AKC-E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ACX453AKC-E"
- JDI ACX453AKC-E
- ACX453AKC-E datasheet
- ACX453AKC-E image
- ACX453AKC-E price
- ACX453AKC-E distributor

