TL049JDXP03

| Panel Model | TL049JDXP03 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TL049JDXP03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.776×109.824 mm |
| Outline | 68.52×136.42 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 71% |
| Response Time | 25/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.4/-5.4V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TL049JDXP03.
TIANMA TL049JDXP03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TL049JDXP03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TL049JDXP03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TL049JDXP03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TL049JDXP03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TL049JDXP03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TL049JDXP03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TL049JDXP03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TL049JDXP03"
- TIANMA TL049JDXP03
- TL049JDXP03 datasheet
- TL049JDXP03 image
- TL049JDXP03 price
- TL049JDXP03 distributor

