AE-240320VOFET-00H

| Panel Model | AE-240320VOFET-00H |
|---|---|
| Panel Brand | AMPIRE |
| Descrition | AM-OLED ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | AM-OLED |
| AE-240320VOFET-00H Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 57.5×59×2.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 73% |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Built-in S6E63D6 |
| Signal Interface | CPU/RGB/SPI , 61 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VDD3/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AMPIRE AE-240320VOFET-00H.
AMPIRE AE-240320VOFET-00H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AE-240320VOFET-00H pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AE-240320VOFET-00H or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AE-240320VOFET-00H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AMPIRE AE-240320VOFET-00H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AE-240320VOFET-00H pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AE-240320VOFET-00H or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AE-240320VOFET-00H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AE-240320VOFET-00H"
- AMPIRE AE-240320VOFET-00H
- AE-240320VOFET-00H datasheet
- AE-240320VOFET-00H image
- AE-240320VOFET-00H price
- AE-240320VOFET-00H distributor

