AM-320240-020A

| Panel Model | AM-320240-020A |
|---|---|
| Panel Brand | Amson |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AM-320240-020A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 40.8×30.6 mm |
| Outline | 46.1×40.96×2.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (6-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Amson AM-320240-020A.
Amson AM-320240-020A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson AM-320240-020A pdf datasheet or detailed specifications of the Amson AM-320240-020A or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson AM-320240-020A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Amson AM-320240-020A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson AM-320240-020A pdf datasheet or detailed specifications of the Amson AM-320240-020A or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson AM-320240-020A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AM-320240-020A"
- Amson AM-320240-020A
- AM-320240-020A datasheet
- AM-320240-020A image
- AM-320240-020A price
- AM-320240-020A distributor
