AM-320480-035BT

| Panel Model | AM-320480-035BT |
|---|---|
| Panel Brand | Amson |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AM-320480-035BT Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 55.66×85.04×3.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/16-bit 8080 parallel , 40 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Amson AM-320480-035BT.
Amson AM-320480-035BT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson AM-320480-035BT pdf datasheet or detailed specifications of the Amson AM-320480-035BT or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson AM-320480-035BT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Amson AM-320480-035BT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson AM-320480-035BT pdf datasheet or detailed specifications of the Amson AM-320480-035BT or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson AM-320480-035BT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AM-320480-035BT"
- Amson AM-320480-035BT
- AM-320480-035BT datasheet
- AM-320480-035BT image
- AM-320480-035BT price
- AM-320480-035BT distributor
