LA065WV1-SD01

| Panel Model | LA065WV1-SD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LA065WV1-SD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 141.6×84.96 mm |
| Outline | 158×98.6×11.7 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Dithering) |
| Response Time | 30 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LA065WV1-SD01.
LG Display LA065WV1-SD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA065WV1-SD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA065WV1-SD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA065WV1-SD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LA065WV1-SD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA065WV1-SD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA065WV1-SD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA065WV1-SD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LA065WV1-SD01"
- LG Display LA065WV1-SD01
- LA065WV1-SD01 datasheet
- LA065WV1-SD01 image
- LA065WV1-SD01 price
- LA065WV1-SD01 distributor

