S027Q05

| Panel Model | S027Q05 |
|---|---|
| Panel Brand | CDTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| S027Q05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 54×40.5 mm |
| Outline | 63.5×46.6×2.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/65/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CDTECH S027Q05.
CDTECH S027Q05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S027Q05 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S027Q05 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S027Q05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CDTECH S027Q05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S027Q05 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S027Q05 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S027Q05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "S027Q05"
- CDTECH S027Q05
- S027Q05 datasheet
- S027Q05 image
- S027Q05 price
- S027Q05 distributor

