CLAN070NQ06

| Panel Model | CLAN070NQ06 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAN070NQ06 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | FFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 154.21×85.92 mm |
| Outline | 162.5×95.7×1.43 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Input Voltage | 1.8//9.6/18/-6.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAN070NQ06.
CPT CLAN070NQ06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAN070NQ06 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAN070NQ06 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAN070NQ06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAN070NQ06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAN070NQ06 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAN070NQ06 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAN070NQ06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAN070NQ06"
- CPT CLAN070NQ06
- CLAN070NQ06 datasheet
- CLAN070NQ06 image
- CLAN070NQ06 price
- CLAN070NQ06 distributor

