COM50T5119GLC
| Panel Model | COM50T5119GLC |
|---|---|
| Panel Brand | CASIO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM50T5119GLC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 100.8×75.6 mm |
| Outline | 108.3×87.55×3.2 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 60:1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 40/60 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/65 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CASIO COM50T5119GLC.
CASIO COM50T5119GLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM50T5119GLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM50T5119GLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM50T5119GLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CASIO COM50T5119GLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM50T5119GLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM50T5119GLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM50T5119GLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM50T5119GLC"
- CASIO COM50T5119GLC
- COM50T5119GLC datasheet
- COM50T5119GLC image
- COM50T5119GLC price
- COM50T5119GLC distributor

