DE018IC-01A

| Panel Model | DE018IC-01A |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,1.8 inch, 480×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| DE018IC-01A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 40.9×20.45 mm |
| Outline | 52.3×37.5×3.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H), Reflection 5.5% (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 35.3 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDD/VDDI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX DE018IC-01A.
INNOLUX DE018IC-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX DE018IC-01A pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX DE018IC-01A or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX DE018IC-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX DE018IC-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX DE018IC-01A pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX DE018IC-01A or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX DE018IC-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DE018IC-01A"
- INNOLUX DE018IC-01A
- DE018IC-01A datasheet
- DE018IC-01A image
- DE018IC-01A price
- DE018IC-01A distributor

