DLC0220BMG
| Panel Model | DLC0220BMG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0220BMG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ECB, Normally White, Transflective |
| Active Area | 33.84×45.12 mm |
| Outline | 40.6×56.6 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 120:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 30% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/45/48/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0220BMG.
DLC DLC0220BMG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0220BMG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0220BMG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0220BMG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0220BMG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0220BMG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0220BMG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0220BMG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0220BMG"
- DLC DLC0220BMG
- DLC0220BMG datasheet
- DLC0220BMG image
- DLC0220BMG price
- DLC0220BMG distributor
