DLC0350BMG-1
| Panel Model | DLC0350BMG-1 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0350BMG-1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 64×85×3.13 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.)(Transmissive) 6.5:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/45/55/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 2.8/15/-10V (Typ.)(VCC/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0350BMG-1.
DLC DLC0350BMG-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350BMG-1 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350BMG-1 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350BMG-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0350BMG-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350BMG-1 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350BMG-1 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350BMG-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0350BMG-1"
- DLC DLC0350BMG-1
- DLC0350BMG-1 datasheet
- DLC0350BMG-1 image
- DLC0350BMG-1 price
- DLC0350BMG-1 distributor
