DLC0240LZG-4
| Panel Model | DLC0240LZG-4 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0240LZG-4 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×60.35 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 45 pins |
| Input Voltage | 2.8/3.3V (Typ./Max.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0240LZG-4.
DLC DLC0240LZG-4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0240LZG-4 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0240LZG-4 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0240LZG-4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0240LZG-4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0240LZG-4 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0240LZG-4 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0240LZG-4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0240LZG-4"
- DLC DLC0240LZG-4
- DLC0240LZG-4 datasheet
- DLC0240LZG-4 image
- DLC0240LZG-4 price
- DLC0240LZG-4 distributor
