DLC0300AMG
| Panel Model | DLC0300AMG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0300AMG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ECB, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 47.28×76.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 100:1 (Typ.)(Transmissive) 8:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/45/55/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 45 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0300AMG.
DLC DLC0300AMG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0300AMG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0300AMG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0300AMG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0300AMG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0300AMG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0300AMG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0300AMG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0300AMG"
- DLC DLC0300AMG
- DLC0300AMG datasheet
- DLC0300AMG image
- DLC0300AMG price
- DLC0300AMG distributor
