DLC0283FZG-7
| Panel Model | DLC0283FZG-7 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0283FZG-7 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×70 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU/RGB , 39 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0283FZG-7.
DLC DLC0283FZG-7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0283FZG-7 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0283FZG-7 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0283FZG-7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0283FZG-7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0283FZG-7 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0283FZG-7 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0283FZG-7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0283FZG-7"
- DLC DLC0283FZG-7
- DLC0283FZG-7 datasheet
- DLC0283FZG-7 image
- DLC0283FZG-7 price
- DLC0283FZG-7 distributor
