DLC0350AMG-4
| Panel Model | DLC0350AMG-4 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0350AMG-4 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×64×3.25 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Digital RGB (8/24-bit) + SPI, CCIR601/656 , 54 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0350AMG-4.
DLC DLC0350AMG-4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350AMG-4 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350AMG-4 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350AMG-4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0350AMG-4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350AMG-4 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350AMG-4 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350AMG-4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0350AMG-4"
- DLC DLC0350AMG-4
- DLC0350AMG-4 datasheet
- DLC0350AMG-4 image
- DLC0350AMG-4 price
- DLC0350AMG-4 distributor
