DLC0350TZG
| Panel Model | DLC0350TZG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0350TZG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 63.5×85.5×3 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 10/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0350TZG.
DLC DLC0350TZG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350TZG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350TZG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350TZG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0350TZG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0350TZG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0350TZG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0350TZG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0350TZG"
- DLC DLC0350TZG
- DLC0350TZG datasheet
- DLC0350TZG image
- DLC0350TZG price
- DLC0350TZG distributor
