KG057QVLCE-G050

| Panel Model | KG057QVLCE-G050 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KG057QVLCE-G050 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Outline | 144×104.8×15.3 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 40:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 380/120 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/25/45 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KG057QVLCE-G050.
Kyocera KG057QVLCE-G050 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QVLCE-G050 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QVLCE-G050 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QVLCE-G050 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KG057QVLCE-G050 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QVLCE-G050 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QVLCE-G050 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QVLCE-G050 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KG057QVLCE-G050"
- Kyocera KG057QVLCE-G050
- KG057QVLCE-G050 datasheet
- KG057QVLCE-G050 image
- KG057QVLCE-G050 price
- KG057QVLCE-G050 distributor

