KG057QVLEF-G030

| Panel Model | KG057QVLEF-G030 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KG057QVLEF-G030 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transflective |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Outline | 154.6×114.8×9 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 380/120 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KG057QVLEF-G030.
Kyocera KG057QVLEF-G030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QVLEF-G030 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QVLEF-G030 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QVLEF-G030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KG057QVLEF-G030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG057QVLEF-G030 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG057QVLEF-G030 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG057QVLEF-G030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KG057QVLEF-G030"
- Kyocera KG057QVLEF-G030
- KG057QVLEF-G030 datasheet
- KG057QVLEF-G030 image
- KG057QVLEF-G030 price
- KG057QVLEF-G030 distributor

