Overview
Specification
LH200Q31-SH05

LH200Q31-SH05 Basic Information
| Panel Model | LH200Q31-SH05 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH200Q31-SH05 Price | Request Price & Lead Time |
LH200Q31-SH05 Mechanical Features
| Dot Resolution | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 196 PPI |
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.043×0.129 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.129×0.129 mm (H×V) |
| Active Area | 30.96×41.28 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Portrait type |
LH200Q31-SH05 Optical Features
| Brightness | 0 cd/m² |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
LH200Q31-SH05 Backlight System
| Lamp Type | No B/L |
|---|
