LH280WQ1-SH01

| Panel Model | LH280WQ1-SH01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH280WQ1-SH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AH3-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 36.72×61.2 mm |
| Outline | 40.92×70.14×0.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 40 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest R61509 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01.
LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH280WQ1-SH01"
- LG.Philips LCD LH280WQ1-SH01
- LH280WQ1-SH01 datasheet
- LH280WQ1-SH01 image
- LH280WQ1-SH01 price
- LH280WQ1-SH01 distributor

