LK600D3LA37

| Panel Model | LK600D3LA37 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK600D3LA37 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1329.12×747.63 mm |
| Outline | 1401.1×820.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.06B (8-bit + FRC) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 22 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK600D3LA37.
SHARP LK600D3LA37 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK600D3LA37 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK600D3LA37 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK600D3LA37 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK600D3LA37 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK600D3LA37 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK600D3LA37 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK600D3LA37 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK600D3LA37"
- SHARP LK600D3LA37
- LK600D3LA37 datasheet
- LK600D3LA37 image
- LK600D3LA37 price
- LK600D3LA37 distributor

