LK816D3LA19

| Panel Model | LK816D3LA19 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,82 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK816D3LA19 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1015.74×1805.76 mm |
| Outline | 1094×1879 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 120 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 55 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK816D3LA19.
SHARP LK816D3LA19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK816D3LA19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK816D3LA19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK816D3LA19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK816D3LA19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK816D3LA19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK816D3LA19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK816D3LA19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK816D3LA19"
- SHARP LK816D3LA19
- LK816D3LA19 datasheet
- LK816D3LA19 image
- LK816D3LA19 price
- LK816D3LA19 distributor

