LK636R3LZ1x

| Panel Model | LK636R3LZ1x |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,63.6 inch, 4096×2160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK636R3LZ1x Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1428.5×753.3 mm |
| Outline | 1555.3×907 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 36 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (8 ch, 10-bit) , 195 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK636R3LZ1x.
SHARP LK636R3LZ1x are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK636R3LZ1x pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK636R3LZ1x or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK636R3LZ1x distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK636R3LZ1x are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK636R3LZ1x pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK636R3LZ1x or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK636R3LZ1x distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK636R3LZ1x"
- SHARP LK636R3LZ1x
- LK636R3LZ1x datasheet
- LK636R3LZ1x image
- LK636R3LZ1x price
- LK636R3LZ1x distributor

