LK816D3LA12

| Panel Model | LK816D3LA12 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,82 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK816D3LA12 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1015.74×1805.76 mm |
| Outline | 1094×1879 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 120 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 74 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK816D3LA12.
SHARP LK816D3LA12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK816D3LA12 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK816D3LA12 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK816D3LA12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK816D3LA12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK816D3LA12 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK816D3LA12 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK816D3LA12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK816D3LA12"
- SHARP LK816D3LA12
- LK816D3LA12 datasheet
- LK816D3LA12 image
- LK816D3LA12 price
- LK816D3LA12 distributor

