LQ020B3DC01

| Panel Model | LQ020B3DC01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ020B3DC01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 37.8×53×2.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 10/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 2.85/2.85V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ020B3DC01.
SHARP LQ020B3DC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ020B3DC01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ020B3DC01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ020B3DC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ020B3DC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ020B3DC01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ020B3DC01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ020B3DC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ020B3DC01"
- SHARP LQ020B3DC01
- LQ020B3DC01 datasheet
- LQ020B3DC01 image
- LQ020B3DC01 price
- LQ020B3DC01 distributor
