LMS480KC02

| Panel Model | LMS480KC02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.8 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LMS480KC02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 104.4×62.64 mm |
| Outline | 112×75 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VCC/VCCIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS480KC02.
SAMSUNG LMS480KC02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480KC02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480KC02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480KC02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS480KC02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480KC02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480KC02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480KC02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS480KC02"
- SAMSUNG LMS480KC02
- LMS480KC02 datasheet
- LMS480KC02 image
- LMS480KC02 price
- LMS480KC02 distributor
