LPST096096A00-T4

| Panel Model | LPST096096A00-T4 |
|---|---|
| Panel Brand | Lite Array |
| Descrition | PM-OLED ,1.1 inch, 96×96 |
| Panel Type | PM-OLED |
| LPST096096A00-T4 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 19.849×19.846 mm |
| Outline | 27.7×27.1×1.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COF Built-in HM16EP7002-03L |
| Signal Interface | 16/18-bit 6080/8080 parallel , 38 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Lite Array LPST096096A00-T4.
Lite Array LPST096096A00-T4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Lite Array LPST096096A00-T4 pdf datasheet or detailed specifications of the Lite Array LPST096096A00-T4 or other Lite Array LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Lite Array LPST096096A00-T4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Lite Array LPST096096A00-T4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Lite Array LPST096096A00-T4 pdf datasheet or detailed specifications of the Lite Array LPST096096A00-T4 or other Lite Array LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Lite Array LPST096096A00-T4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPST096096A00-T4"
- Lite Array LPST096096A00-T4
- LPST096096A00-T4 datasheet
- LPST096096A00-T4 image
- LPST096096A00-T4 price
- LPST096096A00-T4 distributor

