MC57T04L
| Panel Model | MC57T04L |
|---|---|
| Panel Brand | Arima |
| Descrition | CSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| MC57T04L Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Outline | 154.6×114.8×10.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 30:1 (Min.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 250/200 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥2, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Arima MC57T04L.
Arima MC57T04L are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC57T04L pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC57T04L or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC57T04L distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Arima MC57T04L are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC57T04L pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC57T04L or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC57T04L distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "MC57T04L"
- Arima MC57T04L
- MC57T04L datasheet
- MC57T04L image
- MC57T04L price
- MC57T04L distributor
