NL9654HL06-01J

| Panel Model | NL9654HL06-01J |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.7 inch, 960×540 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| NL9654HL06-01J Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 59.04×33.21 mm |
| Outline | 69×50.8×5.7 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 3.5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.0/3.0/6.5V (Typ.)(VCC/VCCIO/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL9654HL06-01J.
NEC NL9654HL06-01J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL9654HL06-01J pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL9654HL06-01J or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL9654HL06-01J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL9654HL06-01J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL9654HL06-01J pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL9654HL06-01J or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL9654HL06-01J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL9654HL06-01J"
- NEC NL9654HL06-01J
- NL9654HL06-01J datasheet
- NL9654HL06-01J image
- NL9654HL06-01J price
- NL9654HL06-01J distributor

