PA025XS9
| Panel Model | PA025XS9 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA025XS9 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 49.68×37.44 mm |
| Outline | 57.5×45.54 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest EK7307 + EK7603, HX8604PD + HX8206A |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 39 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA025XS9.
PVI PA025XS9 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XS9 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XS9 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XS9 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA025XS9 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XS9 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XS9 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XS9 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA025XS9"
- PVI PA025XS9
- PA025XS9 datasheet
- PA025XS9 image
- PA025XS9 price
- PA025XS9 distributor

