PA025XSA
| Panel Model | PA025XSA |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA025XSA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 50.21×37.67 mm |
| Outline | 59.3×47.6 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0/5.0/15.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA025XSA.
PVI PA025XSA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XSA pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XSA or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XSA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA025XSA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XSA pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XSA or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XSA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA025XSA"
- PVI PA025XSA
- PA025XSA datasheet
- PA025XSA image
- PA025XSA price
- PA025XSA distributor

