PA025XSE
| Panel Model | PA025XSE |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA025XSE Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 49.68×37.44 mm |
| Outline | 57.58×45.54 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0/5.0/15.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA025XSE.
PVI PA025XSE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XSE pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XSE or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XSE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA025XSE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA025XSE pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA025XSE or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA025XSE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA025XSE"
- PVI PA025XSE
- PA025XSE datasheet
- PA025XSE image
- PA025XSE price
- PA025XSE distributor

