PG045IC-01D

| Panel Model | PG045IC-01D |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.5 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PG045IC-01D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 55.512×98.688 mm |
| Outline | 58.74×107.27 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest OTM1280A |
| Signal Interface | MIPI |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D.
CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PG045IC-01D"
- CHIMEI INNOLUX PG045IC-01D
- PG045IC-01D datasheet
- PG045IC-01D image
- PG045IC-01D price
- PG045IC-01D distributor

