TFTMD053056

| Panel Model | TFTMD053056 |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.2 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TFTMD053056 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 65.34×116.16 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 71% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.0/-1.5V (Typ.)(VDD/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI TFTMD053056.
JDI TFTMD053056 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI TFTMD053056 pdf datasheet or detailed specifications of the JDI TFTMD053056 or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI TFTMD053056 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI TFTMD053056 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI TFTMD053056 pdf datasheet or detailed specifications of the JDI TFTMD053056 or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI TFTMD053056 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TFTMD053056"
- JDI TFTMD053056
- TFTMD053056 datasheet
- TFTMD053056 image
- TFTMD053056 price
- TFTMD053056 distributor

