S080SV03H

| Panel Model | S080SV03H |
|---|---|
| Panel Brand | CDTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| S080SV03H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 162×121.5 mm |
| Outline | 183×141×6.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/10.4/15.0/-7.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CDTECH S080SV03H.
CDTECH S080SV03H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S080SV03H pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S080SV03H or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S080SV03H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CDTECH S080SV03H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S080SV03H pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S080SV03H or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S080SV03H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "S080SV03H"
- CDTECH S080SV03H
- S080SV03H datasheet
- S080SV03H image
- S080SV03H price
- S080SV03H distributor

