S023LQ02

| Panel Model | S023LQ02 |
|---|---|
| Panel Brand | CDTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.3 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| S023LQ02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 46.725×35.064 mm |
| Outline | 51×45.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/65/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/16-bit 8080 parallel , 36 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CDTECH S023LQ02.
CDTECH S023LQ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S023LQ02 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S023LQ02 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S023LQ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CDTECH S023LQ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S023LQ02 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S023LQ02 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S023LQ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "S023LQ02"
- CDTECH S023LQ02
- S023LQ02 datasheet
- S023LQ02 image
- S023LQ02 price
- S023LQ02 distributor

