S024Q14

| Panel Model | S024Q14 |
|---|---|
| Panel Brand | CDTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| S024Q14 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×49 mm |
| Outline | 42.72×59.26×2.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/65/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU/RGB , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Max.)(VCC/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CDTECH S024Q14.
CDTECH S024Q14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S024Q14 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S024Q14 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S024Q14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CDTECH S024Q14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CDTECH S024Q14 pdf datasheet or detailed specifications of the CDTECH S024Q14 or other CDTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CDTECH S024Q14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "S024Q14"
- CDTECH S024Q14
- S024Q14 datasheet
- S024Q14 image
- S024Q14 price
- S024Q14 distributor

